O nas

Od ponad dekady, tysiące godzin spędzamy na słuchaniu muzyki jazzowej, przeglądaniu starych nagrań, uczeniu się bezpośrednio od najlepszych, tańczeniu, podróżowaniu, uśmiechaniu się i poznawaniu wielu wyjątkowych osób.
Nasze wszystkie działania skoncentrowane są na oddaniu hołdu autentycznym formom, charakterystycznym dla Złotej Ery Swingu. Bez modernizacji i kompromisów. Inspiracje czerpiemy bezpośrednio z archiwalnych materiałów filmowych, a także od pasjonatów z całego świata, którzy tak jak my dedykowali swój czas i energię zgłębianiu kultury tańców swingowych.
Z ogromnym uznaniem i pasją do muzyki jazzowej, chcemy rozpowszechniać wiedzę i tradycję tańców, oryginalnie wywodzących się z nowojorskiego Harlemu. Najlepiej jak potrafimy, chcemy przekazać naszą pasję oraz wiedzę dotyczącą Lindy Hop'a, Charleston'a oraz Authentic Jazz'u.

Geneza Rhythm Section:

Rhythm Section to projekt, który zrodził się z wieloletniej przyjaźni oraz wspólnego zamiłowania do kultury lat 30. ubiegłego stulecia.

Kiedy poznaliśmy się w 2009 roku, polski taniec swingowy raczkował i nikt w najśmielszych wyobrażeniach nie spodziewał się, że będzie można tańczyć do muzyki jazzowej niemal w każdy weekend w różnych częściach Polski. Dziś jest to możliwe. Dziś można tańczyć 100 metrów pod ziemią lub w zabytkowym pociągu pędzącym z Krakowa do Zakopanego. Dziś jest to możliwe, ponieważ wspólnie uwierzyliśmy, że warto stawiać na przyjaźń, muzykę, ruch, radość, ludzi, jazz.

Rhythm Section to nie tylko kolejny śmiały projekt, a przede wszystkim ogólnopolska inicjatywa łącząca Krakowską Sekcję Muzyki i Tańców Swingowych KMiTa oraz Warsaw Rhythm Busters. Główną formą naszej działalności jest prowadzenie regularnych zajęć tańca równolegle w Warszawie oraz Krakowie. Nie jest to fuzja dwóch organizacji a rozszerzenie działalności. KMiTa niezmiennie pozostaje organizatorem jednych z najbardziej unikalnych festiwali tanecznych w Europie takich jak np. Dragon Swing i Lindy On Track.

Wierzymy, że Rhythm Section wspomoże rozwój i popularyzację autentycznych form tańców swingowych w tej części Europy.

Dołącz do nas w jednym z poniższych miast.